به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

ارت سنج کلمپی

ارت سنج کلمپی

ارت سنج کلمپی
ارت سنج کلمپی یک دستگاه برای اندازه گیری مقاومت زمین و همچنین اندازه گیری نشت جریان ها در زمین می باشد، که قابلیت اتصال به کامپیوتر را دارد و با رنج اندازه گیری مقاومت تا ۱۲۰۰ اهم و رنج جریان ۰۳ آمپر جزء نمونه های پرطرفدار ارت سنج کلمپی است. بهترین نوع ارت سنج کلمپی را شرکت سریر صنعت عرضه می‌ کند.

ارت سنج کلمپی چیست؟

ارت سنج کلمپی یک وسیله ای است که اکثر مهندسین و تکنسین ها از آن به خوبی استفاده می‌ کنند و جزء ابزار های لازم و ضروری برای اندازه گیری مقاومت الکتریکی چاه ارت است.
در واقع ارت سنج کلمپی که یک وسیله ای است که با کمک آن مقاومت زمین اندازه گیری شده و از بسیاری خطر های مختلف جلوگیری می کند. معمولاً از این دستگاه در مکان هایی که چاه ارت حذف شده است به راحتی می توان استفاده کرد.
در واقع ارت سنج کلمپی بدون نیاز به قطع مدار از طریق کلمپ ولتاژ به مدار زمین القا شده و جریان این مدار در کلمپ داخلی اندازه گیری می گردد و در نهایت با کمک گرفتن از قانون مقدار مقاومت زمین مشخص می شود.
این دستگاه ها با داشتن نمایشگر بزرگ و نور پس زمینه قابلیت استفاده در فضاهای تاریک را نیز به وجود می آورد.
استفاده از دستگاه ارت سنج کلمپی مزایای بسیار زیادی برای مصرف کنندگان به وجود می آورد که برخی از این مزایا عبارتند از:
کاربری آسان و بدون نیاز به وسایل جانبی تنها با یک ارت سنج کلمپی
مناسب برای فضاها و زمین های بتنی بدون نیاز به میخ
پرتابل و سبک بودن این دستگاه و کاهش زمان تست
ایجاد امنیت بالا و امکان اندازه گیری همزمان جریان آمپر
مجهز به چراغ خاموش خودکار
دارای نمایشگر هشدار باتری
ارت سنج کلمپی

کاربرد ارت سنج کلمپی

می ‌دانیم که از سیستم ارت برای حفاظت و ایمنی افراد و نیروهای انسانی در دستگاه ها و تجهیزات مختلف استفاده می‌ شود. اضافه ولتاژ های تولید شده در بدنه دستگاه ها ممکن است که باعث صدمه دیدن افراد مختلف که با این دستگاه کار می‌ کنند گردد. لازم است تا ولتاژ های اضافه و خطرناک دستگاه‌ ها را به شکل مطمئن و ایمن خنثی کنیم. در اینجا است که استفاده از سیستم ارت بسیار ضروری و لازم می باشد.
استفاده از ارت سنج کلمپی کاربردهای خاصی را به دنبال دارد که برخی از آن را در اینجا بررسی می‌کنیم از جمله:
حفاظت و مراقبت از جان نیروهای انسانی
حفاظت کردن از دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی
ایجاد امکان حذف ولتاژ های اضافی دستگاه ‌ها
جلوگیری از ولتاژ های ناخواسته بر اثر صاعقه
ایجاد محیط امن کار در شرایط کار الکتریکی
جلوگیری کردن از ولتاژ های تماسی
بهترین روش برای استفاده از سیستم ارت، استفاده از چاه ارت می باشد که در اطراف دستگاه ها معمولاً در سطح پایین تری از دستگاه‌ ها قرار می گیرد. باید دقت داشته باشید که این چاه در مناطق رطوبتی مانند باغچه ها و فضاهای شهری ایجاد نشود.
بیشترین مکان هایی که از ارت سنج کلمپی استفاده‌ می کنند ساختمان ها و کارخانجات است که برای جلوگیری از صدمات ناشی از صاعقه ولتاژ های ناگهانی و همچنین دستگاه ‌های الکترونیکی خاص می باشد. همچنین مراکز مخابراتی و الکترونیکی نیز جزء پرکاربردترین مراکز از دستگاه ارت سنج است.
برای تهیه ارت سنج کلمپی از طریق شرکت معتبر سریر صنعت اقدام نمایید زیرا این شرکت محصولات خود را به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می کند.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١