به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

ولت متر

ولت متر

ولت متر
ولت متر نقش اصلی در اندازه گیری مدار های الکتریکی و الکترونیکی دارند. در واقع یک ابزار مهم برای تعیین ولتاژ بین دو گره در مدار الکتریکی است. ولت متر ها در دو صورت آنالوگ و دیجیتال تولید می شوند، که هر کدام به شکل عددی ولتاژ را مشخص می کنند. بهترین و با کیفیت ترین مدلهای ولت متر را شرکت سریر صنعت عرضه می‌ کند.

ولت متر چیست؟

ولت متر یک ابزار کاملا دقیق است که در دستگاه های برقی به عنوان یک نیروی کمکی استفاده می شود. معمولاً از ولت متر در کاربردهای مختلفی که جریان مستقیم DC وجود دارد استفاده می‌ کنند.
مهم ترین وظیفه ای که این دستگاه دارند اندازه گیری اختلاف پتانسیل الکتریکی و یا ولتاژ در بین دو نقطه می باشد، که در یک مدار الکتریکی به کار برده می شود. برخی از ولت متر ها مخصوص برای اندازه گیری فرکانس رادیویی و برخی دیگر برای اندازه ‌گیری مداراتAC طراحی شده‌ اند.
معمولاً مقیاس اندازه گیری ولت متر را مطابق با تابلوی برق در نظر می گیرند و وضعیت ولتاژی ژنراتورها نقش تاثیرگذاری در انتخاب ولتاژ این دستگاه دارد.

انواع ولت متر و کاربردهای آن

ولت متر ها انواع مختلفی دارند که از آنها با توجه به میزان دقت و نوع دستگاه برای اندازه گیری ولتاژ ها استفاده می شود.
انواع مختلفی از ولت متر وجود دارد که با توجه به نحوه کارکرد و نوع طراحی به چندین دسته تقسیم بندی می شود. از لحاظ نوع کارکرد به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم‌بندی می‌ شوند که هر کدام از این مدل ها نیز خود در چند گروه مختلف وجود دارند.
دستگاه ولت متر آنالوگ خود در سه دسته بندی تقسیم می شود از جمله:

ولت متر با پیچه متحرک

این نوع ولت متر به طور دائم به جریان مستقیم پاسخ می دهد و برای تولید میدان مغناطیسی نیاز به آهن ربا دارد.

ولت متر با آهن متحرک

این ولت متر معمولاً در مدار های آسیب مورد استفاده قرار می‌ گیرد و از آهن نرم تشکیل می شود.

ولت متر الکترواستاتیک

این ولت متر را بر اساس الکترواستاتیک طراحی می‌ کنند که در آن دافعه بین دو صفحه باردار سبب ایجاد انحراف در نشانگر چسبیده به فنر می شود و این نوع ولت متر حساسیت بالایی دارد و قابلیت اندازه گیری کوچکترین ولتاژ ها را امکان پذیر می کند.
در اینجا با بررسی برخی از کاربردهای ولت متر بیشتر با آن آشنا می شوید، از دستگاه ولت متر در مکان های صنعتی استفاده می‌ کنند و کار با این دستگاه به آسانی انجام می پذیرد.
به طور کلی چند کاربرد دستگاه ولت متر را بررسی می‌ کنیم از جمله:
کاربرد ولت متر در خطوط انتقال جزء کاربردهای تخصصی این دستگاه محسوب می ‌شود و در خطوط انتقال برق برای اندازه گیری ولتاژ های قوی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
مورد استفاده در تعمیرات مختلف می باشد و معمولاً در هنگام خرابی وسایل برقی و یا عیب یابی اتومبیل ها به راحتی می توان از این دستگاه استفاده کرد، زیرا می تواند میزان جریان عبوری و مقاومت درونی را مشخص کند.
استفاده از ولت سنج در ریزپردازنده ها موجب ایجاد امنیت در مدارات الکتریکی است، که به راحتی از ولت متر هایی که دارای حساسیت بالا هستند می توان در تراشه ‌های رایانه نیز استفاده کرد.
انواع مختلف ولت متر را به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش با مناسب ترین قیمت ممکن در بازار می توانید از طریق شرکت سریر صنعت تهیه کنید.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١