به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

کنتور دیجیتالی تک فاز توس

کنتور دیجیتالی تک فاز توس

کنتور دیجیتالی تک فاز توس مناسب برای واحدهای مسکونی، اداری، تجاری تا حداقل ۳۲ آمپر انشعاب مورد استفاده قرار می ‌گیرند. این کنتور بر اساس آخرین استانداردهای مورد تایید شرکت توانیر تولید شده است.

کنتور دیجیتالی تک فاز توس و نحوه نصب آن در مدار

در ابتدا باید بگویم که کنتور برق یک وسیله ای است که مقدار انرژی الکتریکی را به طور کامل و دقیق اندازه گیری کرده و بر حسب کیلو وات بر ساعت این انرژی را نمایش می دهد.
معمولا کنتور برق، میزان برق مصرفی را بر حسب kwh محاسبه می کند.
کنتور دیجیتالی تک فاز توس با ولتاژ ۲۲۰ تا ۳۸۰ ولت کار می کند، نحوه کارکرد این کنتور با توجه به زمان اوج مصرف، زمان کم باری و همچنین زمان متوسط صورت می گیرد که سبب می شود تا هزینه‌ های مصرفی مشترکین کاهش چشمگیری پیدا کند.
نحوه نصب کنتور تک فاز در مدار بدین صورت است که سر سیم فاز را به سر سیم پیچ جریان وصل کرده و سر دیگر آن فاز را می گیرند و دو سر سیم پیچ ولتاژ را به فاز و نول وصل می کنند.
زمانی که مصرف کننده به کنتور وصل می شود، جریان از سیم فاز و نول عبور کرده و به عبارتی جریان مصرف کننده از سیم پیچ جریان می گذرد.
در چنین شرایطی یک میدان مغناطیسی در اطراف سیم پیچ ایجاد می شود؛ از آنجا که سیم پیچ ولتاژ همیشه به برق وصل است، دارای یک میدان مغناطیسی ثابت می باشد که مقدار آن به مصرف کننده ارتباط پیدا نمی کند.
اما دو میدان مغناطیسی که در سیم پیچ ایجاد شده، در یکدیگر اثر کرده و سبب به وجود آمدن نیروی حرکتی در صفحه آلومینیوم درون کنتور می گردد، در چنین شرایطی محور و چرخ دنده ها به حرکت درآمده و شماره انداز و نمراتور موجب مشخص شدن میزان مصرف می‌ شوند.
برای مشخص شدن میزان مصرف با دقت بالا و معمولاً درون کنتورها لوازم دیگری مانند آهنربای سرعتگیر، پیچ های تنظیم و بسیاری از موارد دیگر وجود دارد که در نهایت میزان مصرف انرژی الکتریکی را بر حسب کیلو وات ساعت مشخص می کنند.

مشخصات و ویژگی های کنتور برق دیجیتالی تک فاز

در روند تولید کنتور برق تک فاز از جدیدترین طراحی های مدرن و تکنولوژی های روز استفاده کرده ‌اند و به همین جهت این کنتور بر اساس تعرفه های خاصی اقدام به محاسبه جریان برق مصرفی مشترکین می کند.
از آنجا که در روند طراحی و تولید این کنتور آخرین استانداردهای اروپایی به کار برده شده، به آسانی می تواند بر اساس ۴ تعرفه مختلف، مصرف برق مشترکین را محاسبه کند.
این کنتورها قابلیت اندازه‌گیری عملکردهای مختلفی مانند اندازه گیری انرژی اکتیو، توان ورودی و خروجی، تعرفه بندی ثبت رخداد، ثبت ماکزیموم دیماند و ثبت مشخصه بار را دارد.
در اینجا به طور کلی برخی از مشخصات و ویژگی هایی که این کنتور برق دارا می باشد را ذکر می کنیم:
1. در صورتی که درپوش ترمینال باز شود و با نزدیک شدن میدان مغناطیسی به راحتی می تواند آنرا تشخیص داده و با آلارم ثبت کند.
2. در حالت قعطی برق نیز می تواند اطلاعات مختلف را نمایش دهد و امکان قرائت شماره کنتور وجود دارد.
3. نرم افزارهای بسیار ساده اما کاربردی در آن به کار رفته که امکان ثبت مقادیر ۴ تعرفه را بدون تقلب به وجود آورده و همچنین انرژی اکتیو و خروجی از کنتور و حداکثر تقاضای مصرف آن را نمایش می دهد.
4. این کنتورها دارای تقویم شمسی هستند و با اصلاح سال های کبیسه امکان تغییر ساعات ۶ ماهه سال را نیز دارد.
5. تمامی رخدادهایی را که اتفاق می ‌افتد مانند قطعی برق به مدت طولانی، کاهش سطح ولتاژ، تعداد ریست ‌کردن ها، تغییر تنظیمات با درج زمان و کد کاربر و همچنین اعلام کمبود شارژ باتری و بسیاری از موارد دیگر را به خوبی نمایش می کند.
6. تمامی اطلاعات و مواردی که در این کنتورها ثبت می ‌شود، قابلیت بازخوانی، برنامه ریزی اطلاعات قبلی با استفاده از کدهای استاندارد را دارد.
7. از ویژگی‌ های خاصی جهت ضد دستکاری کنتور مانند ثبت انرژی به صورت قدر مطلق و همچنین باز شدن درپوش اصلی کنتور را تشخیص داده و ثبت می کند.

نکته مهم، در صورتی که افرادی قصد باز کردن درپوش اصلی کنتور را داشته باشند به راحتی امکان پذیر نیست و باید قسمت هایی از بدنه کنتور شکسته شود که در این صورت آسیب های جبران ناپذیری به کنتور وارد می گردد.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١