به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

کنتور دیجیتالی سه فاز توس

کنتور دیجیتالی سه فاز توس

کنتور دیجیتالی سه فاز توس
کنتور دیجیتالی سه فاز توس با داشتن قابلیت سنجش همزمان انرژی های مصرف اکتیو و راکتیو به صورت هشت تعرفه می باشد که در دو نوع عادی و دیماندی تولید شده است. این کنتورها به صورت پالسی کار می کنند و ‌توانند تعرفه ‌های نهایی هزینه انرژی برق را کاهش دهند.

ویژگی های منحصر به فرد کنتور دیجیتالی سه فاز توس

کنتور دیجیتالی سه فاز شرکت توس جهت واحدهای مسکونی متعدد، واحدهای تجاری و اداری و صنعتی تولید می شود. این کنتور را مطابق آخرین استانداردهای مورد تایید شرکت توانیر تولید و به بازار ارائه می‌ دهند.
از این کنتورها برای اندازه گیری مصارف انرژی اکتیو و راکتیو به صورت ورودی یا خروجی در مقادیر مصرف بالا با امکان نصب اتصال مستقیم و اتصال از طریق ترانس استفاده می کنند.
در این کنتورها کلیه امکانات ضد تقلب قرار گرفته تا نتوانند در مشخص نمودن اعداد و ارقام مصرفی کنتور دخالت کنند.
به طور کلی بر روی درپوش ترمینال یک نشانگر بازشو قرار دارد که در صورت باز شدن کاملاً مشخص می ‌شود و همچنین ثبت شناسه های تنظیم کار و اندازه گیری انرژی در وضعیت ضد تقلب تنظیم می گردد
باتری درون کنتور را در صورت نیاز بدون باز کردن درپوش داخلی و دسترسی پیدا کردن به مدارات داخلی کنتور به آسانی می توان تعویض نمود.
تمامی اندازه گیری ها و اعداد و ارقام درون این کنتور دارای کد حفاظتی نرم ‌افزاری است.
یک نکته مهم که در این کنتور قابل توجه هست با نصب تقویم شمسی بر روی آن امکان تغییر خودکار ساعت و فصل بندی را دارد و تعرفه محاسبه مصرف را بر اساس فصل، تغییر ساعات شبانه روز، تغییر ساعات اوج مصرف و بسیاری از شرایط دیگر انجام می دهند.
بر روی صفحه LCD آن تمامی عملکردهای کنتور از قبیل ذخیره اطلاعات دوره های قبل بر اساس حجم مصرفی کاملا قابل مشاهده می باشد.
این کنتورها در دو مدل طراحی می شوند که امکان استفاده و نصب آنها به صورت اتصال مستقیم و یا اتصال از طریق ترانس بسته به نوع کاربرد مورد استفاده قرار می ‌گیرند.
تمامی رخدادهایی که اتفاق می ‌افتد را به همراه تاریخ و تعداد دفعات ثبت و ضبط می کنند مانند قطعی برق، باز شدن در پوش ترمینال و موارد مختلف دیگر را کاملاً می تواند نمایش دهد.
اگر بخواهیم به صورت کاملاً خلاصه برخی از مهمترین مشخصات و ویژگی ‌های این دستگاه را مورد بررسی قرار دهیم، شامل موارد زیر می باشد:
جریان پایه از ۵ آمپر و جریان ماکزیمم تا ۱۲۰ آمپر
قابلیت کارکرد در دمای منهای ۴۰ درجه تا ۷۰ درجه سانتیگراد
دارای باطری لیتیومی با طول عمر بالا
دارای ۱۴ تعرفه، ۱۲ پروفایل فصلی، ۶ پروفایل هفتگی و هشت پروفایل روزانه
توانایی ثبت اطلاعات مصرفی در ۱۳ دوره

کاربرد کنتور سه فاز توس و نحوه نصب آن

معمولا برق سه فاز در صنایع اهمیت زیادی پیدا می کند؛ زیرا اغلب دستگاه ‌ها با کمک برق سه فاز باید راه اندازی شوند، پس بیشترین موارد استفاده از کنتور سه فاز در کارخانجات و صنایع مختلف می باشد.
زیرا اغلب دستگاه‌ هایی مانند پمپ و الکتروموتورها باید از برق سه فاز برای راه اندازی آنها استفاده گردد. برق سه فاز با سه موج سینوسی و فاصله زمانی ۱۲۰ درجه به الکتروموتورها القا شده و موجب می شود که میدان دوار در الکتروموتور به وجود آمده و باعث حرکت آنها است.
از آنجا که تفاوت ولتاژ بهینه برق تک فاز و سه فاز در حدود ۳۸۰ ولت می باشد، لازم است که برای کنتور آن از کنتورهای قوی تر استفاده کنند.
نحوه اتصال کنتور سه فاز در سیستم با توجه به ویژگی کنتورها و تعداد سیم های آنها تغییر پیدا می کند بدین صورت که:

کنتور سه فاز سه سیم

این کنتورها معمولاً برای سیستم های سه فاز متعادل مورد استفاده هستند و سیم نول در این سیستم ها به کار برده نمی شود.

کنتور سه فاز چهار سیم

این کنتور برای سیستم های سه فاز نامتعادل و همچنین متعادل مطلوب است و از سیم نول هم به کار می برند.
در واقع باید گفت که نحوه اتصال کنتور به سیم های برق به دلیل بزرگ بودن سیم ها به صورت مستقیم انجام نمی شود، بلکه به روش تابلوی برق اتصال سیم ها به کنتور صورت می گیرد.


به طور کلی باید گفت که کنتور دیجیتال سه فاز توس به صورت کاملاً هوشمند عمل کرده و در فواصل زمانی یک ساعته و یا کمتر با توجه به تنظیمات آن می ‌تواند میزان مصرف را درون دستگاه ثبت کند.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١