به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

گلند کابلی

گلند کابلی

گلند کابلی
گلند کابلی یک ابزار مکانیکی است که در جهت اتصال انتهای کابل به تجهیزات و ایمنی انتهای کابل از لحاظ خوردگی و پارگی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر انواع مختلفی از گلند کابل وجود دارد که در شرایط خاص و محیط های پرخطر نیز از آن استفاده می کنند.

انواع گلند کابلی

گلند کابل یا بست کابل برای اتصال مطمئن کابل ها به تابلوی برق و جعبه تقسیم مورد استفاده قرار می ‌گیرد، این گلندها سبب آب بندی هرچه بهتر کابل و جلوگیری از ورود گازهای قابل اشتعال به دستگاه ها می گردد.
عدم استفاده مناسب و بجا از انواع گلند در طول زمان خطرات بسیار زیادی ایجاد می‌ کند. گلند کابلی را با متریال های مختلف از جنس پلاستیک و فلز با توجه به شرایط تاسیسات و سیستم های کابل کشی در بازار پیدا خواهید نمود، که هر کدام از آنها از استانداردهای خاصی پیروی می کنند.
در این بخش به معرفی انواع گلند کابلی می پردازیم:

گلند برنجی کابل

از این محصول جهت اتصال انواع کابل های برق به جعبه تقسیم و باکس های برق استفاده می کنند گلند معمولاً به صورت سر گرد و سر تخت با توجه به شرایط استفاده تولید می گردد.

گلند برنجی آرموردار

گلند آرموردار کابل از جنس فولاد یا آلومینیوم در لایه بیرونی گلند به حالت شیلد قرار می گیرد و باعث عبور بهتر جریان برق بدور از فشارهای مکانیکی می شود.

گلند آرموردار سفید

فلز پایه این محصول نیز از برنج است اما برای بالاتر بردن کیفیت آن از آبکاری نیکل و کروم سفید استفاده می کنند، این نوع گلند کیفیت بالاتری دارد.

گلند ضد انفجار

برای اینکه سیستم ایمنی کابل کشی را بالاتر ببرند از گلند ضد انفجار استفاده می ‌شود، این گلندها در دو نوع ساده و آرموردار تولید می ‌شوند و برای کابل های مسلح و بدون آرموردار هم استفاده می گردد، این نوع گلند در ساختمان هایی که امکان آتش سوزی و نشتی وجود دارد به کار می رود.

گلند پلاستیکی و لاستیکی

ماده اولیه تولید این گلندها از جنس پلی آمید یا pvc است این محصول نیز به صورت واشردار تولید می شود که در برابر آتش سوزی مقاومت خوبی دارد، اما بیشتر از این نوع گلند در جهت کابل کشی هایی با سطح مقطع کم و برق فشار ضعیف استفاده می کنند.

کاربردها و ویژگی های گلند کابل

به دلیل تنوع بالایی که گلندها از لحاظ سایزبندی و نوع متریال های مورد استفاده در تولید این محصول دارند به آسانی از آنها در بخش‌های مختلف صنایع استفاده می گردد.
اما بیشترین کاربرد این گلند ها جهت محافظت از سیم و آب بندی محل اتصال سیم ها به تابلو پلی کربنات و جعبه های تقسیم است.
اما در این روزها از گلندها در تجهیزات گوناگون کارخانجات به جهت مرتب سازی و هدایت منظم کابل ها نیز استفاده می شود، همچنین در فضاهایی که ممکن است علاوه بر گرد و غبار برخی از گازها نیز وارد مدار های الکتریکی شده و ایجاد اشتغال کنند، از گلند جهت محافظت و ایمن کردن فضا استفاده می کنند.
به طور کلی برخی از ویژگیهای گلند کابل عبارتند از:
مقاومت بالا در برابر انواع لرزش ها
مستحکم در برابر هرگونه ضربه و فشار
امکان نصب آسان
امکان ایجاد عایق بندی مناسب جهت جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت
ضد ویبره و لرزش های مکانیکی
گلند کابلی

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١