به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

لوله فولادی گالوانیزه گرم

لوله فولادی گالوانیزه گرم

لوله فولادی گالوانیزه گرم
لوله فولادی گالوانیزه گرم از آهن و فولاد ساخته می شوند که با کمک گرفتن از فلز روی تمامی سطح آن پوشش داده شده که به این عمل گالوانیزاسیون نیز گفته می ‌شود، این لوله ها مزایای بسیار زیادی دارند و موارد استفاده و کاربرد آنها گسترده است.

تفاوت بین لوله فولادی گالوانیزه گرم و سرد

گالوانیزه گرم جزء قدیمی ترین روش های گالوانیزه کردن فلزات است که با غوطه ور کردن لوله فولادی در روی مذاب با دمای ۴۲۰ درجه سانتی گراد یک پوشش مناسب بر روی آن ایجاد می ‌شود که با خروج از روی مذاب با اکسیژن و کربن محیط واکنش داده و یک لایه مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی بر روی آن ایجاد می گردد.
اما در گالوانیزه سرد نمک ‌روی را داخل محلول آبی یا اسیدی ریخته و سپس بر روی قطعات مورد نظر اسپری می‌ کنند، ضخامت لایه گالوانیزه در این روش بسیار کم است.
لوله های گالوانیزه گرم به دلیل ایجاد حرکات شیمیایی در زمان آبکاری دارای سطحی براق تر از نوع گالوانیزه سرد می باشند.
یکی دیگر از تفاوت های بارز بین لوله گالوانیزه سرد و گرم وجود دو سر رزوه در لوله های گالوانیزه گرم است که در نوع سرد بدون رزوه تولید می شود.
مهمترین تفاوت که لوله های فولادی گالوانیزه گرم و سرد دارند از لحاظ طول عمر مفید آنها است که لوله های گالوانیزه سرد حدود ۳ تا ۴ سال در زیر خاک و پنج سال در محیط مرطوب و روی خاک می تواند مورد استفاده قرار بگیرد؛ اما لوله های گالوانیزه گرم به دلیل نوع شرایط تولید و مقاومت بالا بین ۲۰ تا ۳۰ سال در شرایط سخت می تواند دوام داشته باشد.
لوله فولادی گالوانیزه گرم

کاربرد لوله گالوانیزه گرم

معمولاً از پوشش گالوانیزه گرم برای قطعاتی استفاده می شود که لازم است در فضای باز و شرایط محیطی سخت مورد کاربرد دارند.
در هنگام تولید لوله فولادی گالوانیزه گرم به ضخامت پوشش گالوانیزه باید توجه زیادی کرد، زیرا اگر ضخامت بیشتر از حد مجاز شود خواص مقاومت در برابر سایش و خوردگی در لوله بیشتر می گردد، اما انعطاف پذیری و فرم پذیری آن کاهش پیدا می کند؛ پس باید این محصول در یک بازه معین تحت گالوانیزاسیون قرار بگیرد.
امکان تولید لوله گالوانیزه با دو جنس لوله های آهنی و فولادی وجود دارد که مهمترین ویژگی این لوله ها با توجه به لایه ای است که بر روی آن ایجاد می گردد، البته لوله های فولادی به ‌نسبت آهنی سبک تر هستند.
با بررسی دقیق لوله های گالوانیزه گرم در می یابیم که از آن در بخش ‌های مختلفی از صنایع می ‌توان به راحتی استفاده کرد، زیرا به کار بردن آن سبب ایجاد ایمنی بالاتر می ‌شود.
این لوله ها در بخش تهویه ساختمان ها و همچنین در بخش فاضلاب و پساب ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد، به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و اکسید شدن استفاده از این لوله در فاضلاب ها به آسانی و خیال راحت صورت می پذیرد.

در اینجا برخی از موارد کاربرد لوله گالوانیزه گرم را بررسی می ‌کنیم که عبارتند از:

موتورخانه ها
سوله ها و انبار ها
شرکت های نفتی، گازی و پتروشیمی
اسکله ها و بنادر
گلخانه ها
موسسات اداری و دولتی و ...

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
تهران، سعدی شمالی، کوچه فرهاد، پلاک 8، واحد 2
33119578 - 33119576 - 33964072 - 33964085 - 33980477 - 33980478