به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

کنتاکتور

کنتاکتور

کنتاکتور
کنتاکتور یک وسیله الکترومکانیکی است که وظیفه ایجاد یا قطع ارتباط بین بار و منبع تغذیه را دارد. این دستگاه از چند قسمت مختلف تشکیل شده و این وسیله با کمک یک مدار کنترل شده و وظیفه روشن خاموش کردن موتور و ترانسفورماتور را به عهده می گیرد. شرکت سریر صنعت با کیفیت ترین نوع کنتاکتور را عرضه می کند.

کنتاکتور چیست؟

کنتاکتور یک کلید مغناطیسی است که به طور الکترومکانیکی فعالیت می کند و وظیفه کنترل و قطع جریان های بزرگ را به عهده دارد. یعنی با کمک کنتاکتور به راحتی می توانیم جریانهای الکتریکی بزرگ را قطع و وصل کنیم، جزء مهم ترین و پرکاربردترین تجهیزات در برق صنعتی و سیستم های قدرت می باشد.
این وسیله با تحریک بوبین داخل کنتاکتور از طریق ولتاژ AC جهت قطع و وصل کردن، مهار قدرت از راه دور مورد استفاده است.
شاید بگویید که کنتاکتور نیز مانند یک کلید برق می باشد اما خوب است بدانید تفاوت بین قطع و وصل کردن جریان در کنتاکتور و کلید برق بسیار زیاد هست، کنتاکتورها با سیم پیچی مغناطیسی که در قسمت بوبین دارند انرژی الکتریکی را به انرژی مغناطیسی تبدیل کرده و سبب قطع و وصل شدن میدان های مغناطیسی می ‌شوند.
چند بخش مهم که در کنتاکتور وجود دارد عبارتند از:
تیغه: که در کنتاکتورها به دو بخش تقسیم می‌ شود که تیغه های قدرت و تیغه های فرمان و وظیفه تیغه های قدرت هدایت جریان الکتریکی پس از هر بار روشن خاموش شدن دستگاه و وظیفه تیغه های فرمان برای استفاده در مدار فرمان به کار می رود. تیغه های فرمان به صورت نرمالی باز و نرمالی بسته در کنتاکتور عمل می‌ کند.
بوبین کنتاکتور: یک هسته سیم پیچی شده مغناطیسی است که تمامی نیروی های لازم برای اتصال فیزیکی کنتاکتورها را ایجاد می کند و سبب تبدیل نیروی الکتریکی به مغناطیسی می باشد.
محفظه: تمامی تجهیزات کنتاکتور در این بخش قرار می گیرد و معمولاً از مواد عایق الکتریسیته و پلاستیک های صفر در برابر حرارت انتخاب می شود.
تیغه کمکی: تیغه های کمکی در دسته تیغه های فرمان نرمالی باز و نرمالی بسته می باشد و بدین وسیله با هر بار که بوبین کنتاکتور تحریک شود این تیغه ها تغییر وضعیت می دهند.
کنتاکتور

آشنایی با انواع کنتاکتور

کنتاکتور ها انواع مختلفی از لحاظ شکل ظاهری و ابعاد دارند و هر کدام از این مدل های کنتاکتور دارای توانایی های خاص است. این دستگاه ها به طور کلی می تواند طیف وسیعی از جریان را در اختیار بگیرند و امکان تحمل جریان تا چند هزار آمپر و ولتاژ بین ۲۵ ولت را می توانند کنترل کنند، اما از لحاظ نوع کارکرد کنتاکتور ها به دو دسته بندی تقسیم می ‌شود از جمله:

کنتاکتور مغناطیسی

این نوع کنتاکتور جزء نمونه های رایج و پر استفاده است که بسیار کارآمد می باشد، در حین کار با دخالت نیروی انسانی فعالیت خود را شروع می کند.

کنتاکتور سوئیچ تیغه چاقو

این کنتاکتور از یک نوار فلزی ساخته شده که این نوار فلزی در هنگام شروع کار به سوئیچ نزدیک شده و به مانند یک اهرم عمل می کند.
مزایای کنتاکتور

مزایای کنتاکتور

مزایای استفاده از کنتاکتور بسیار زیاد می باشد و کنتاکتور ها معمولاً در مدار تغذیه بر اثر نیروی فنری که داخل کلید آنها قرار دارد باعث تحریک دوباره هسته شده و فعالیت می کنند.
در اینجا به برخی از مزایای استفاده از کنتاکتور ها در کلیدهای صنعتی می پردازیم:
امکان کنترل مصرف کننده از چند محل وجود دارد.
به راحتی می توان مصرف کننده ها را از راه دور کنترل کرد.
سرعت قطع و وصل کلید زیاد است و استهلاک کمی دارد
از لحاظ ایمنی مطمئن تر هستند و امکان حفاظت کامل‌تری را به وجود می‌ آورند.
عمر موثر این لوازم طولانی‌ تر است.
به راحتی می‌ توان کنتاکتور را طوری راه اندازی کرد که به طور کامل همه جریان برق از آن قطع شود و از خطرهای احتمالی جلوگیری گردد.
امکان طراحی مدار فرمان اتوماتیک برای مراحل مختلف کار و مصرف کنندگان به وجود آمده است.
از طریق ارتباط با شرکت سریر صنعت بهترین نمونه ‌های کنتاکتور را می توانید تهیه کنید.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١