به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

کلید مینیاتوری

کلید مینیاتوری

کلید مینیاتوری
کلید مینیاتوری از مدار الکتریکی در برابر جریان های غیر مجاز حفاظت می ‌کند. عملکرد حفاظتی این کلید بدین صورت است که در صورت وجود جریان‌ های اضافی در مدار با بالا بردن ایمنی و جلوگیری از اتصال جریان برق را به طور کامل قطع می نماید. با کیفیت ترین نوع کلید مینیاتوری را شرکت سریر صنعت به بازار ارائه می دهد.

کلید مینیاتوری یا فیوز چیست؟

کلید مینیاتوری یا فیوز یکی از تجهیزات الکتریکی خانگی و صنعتی است که در برابر اتصالات کوتاه و اضافه عبور جریان از مدار محافظت می کند. به طور ساده تر می توان گفت که یک وسیله محافظتی در تجهیزات و مدارات الکتریکی است تا زمانی که جریان بیش از حد انتظار وارد شود به طور کامل مدار را قطع کرده تا تجهیزات آسیب نبیند.
کلید مینیاتوری از دو مکانیسم برای عملکرد خود استفاده می کند. عملکرد بیمتالی برای حفاظت اضافه بار و عملکرد مغناطیسی جهت حفاظت از اتصالات کوتاه می باشد.
عملکرد بیمتالی وظیفه تشخیص جریان اضافه را به عهده دارند و به وسیله عبور جریان مدت دار بیش از جریان نامی گرم شده و بر اثر خم شدن باعث عمل کنتاکت فیوز مینیاتوری شده و مدار را قطع می نماید.
عملکرد مغناطیسی به وسیله کوتاه کردن سیم پیچ در جهت اتصال جریان و تعداد دور کم و قطر زیاد می باشد، به صورت مغناطیسی تشخیص می‌ دهد که فیوز مینیاتوری عمل کرده و جریان را قطع کند.
کلید مینیاتوری

مشخصات کلید مینیاتوری

معمولاً فیوز مینیاتوری یا کلید مینیاتوری دارای قطعات و تجهیزات خاصی است که درون یک محفظه محکم و عایق بندی قرار می گیرد. مکانیسم سوئیچینگ یا کلید زنی با استفاده از کنتاکت های ثابت و متحرک که با ورودی و خروجی کلید ارتباط دارند انجام می پذیرد.
در صورت بررسی مشخصات کلید مینیاتوری اولین نکته ای که به ذهن خریدار می رسد جنس محفظه کلید مینیاتوری می باشد.
جنس محفظه باید از مواد عایقی تشکیل شده باشد که توانایی حداقل ولتاژ ۲۵۰۰ ولت را بدون ایجاد اشتغال و مقاومت حرارتی ۱۰۰ درجه سانتیگراد را داشته باشد. معمولاً موادی از باکالیت و ملامین که نوع خاصی از پلی آمید الیاف دار است به عنوان عایق در کلید مینیاتوری کاربرد دارد .
یکی دیگر از قسمت های تشکیل دهنده کلید مینیاتوری جرقه گیر می باشد که این قسمت شامل ۳ صفحه فلزی موازی بوده که به وسیله لایه های عایق از هم جدا می‌ شوند و در زمان قطع جرقه را به جرقه های کوچکتر تقسیم می کند نبوده این قطعه در کلید مینیاتوری موجب عدم کیفیت در کلید مینیاتوری است.
درجه حفاظت یکی دیگر از مشخصات کلید مینیاتوری است که حفاظت پیچ ها و ترمینال های کلید مینیاتوری را مشخص می کند و به معنی حفاظت از کلید در برابر نفوذ اجسام خارجی می باشد همچنین در برابر نفوذ آب و رطوبت نیز به خوبی محافظت می کند.
یک قطعه کاربردی در کلید مینیاتوری به نام ریل مینیاتوری وجود دارد که از طریق این کابل های افشان با سطح مقطع های مختلف جریان را انتقال می دهند.
به دلیل ضرورت استفاده از تابلو های مینیاتوری برق در مکان‌های مختلف معمولاً جهت جایگیری کلید مینیاتوری در تابلوهای برق ردیف های تکی دو تایی و یا سه تایی وجود دارد با توجه به مطابقت داشتن تابلو و تعداد فیوز به راحتی می توان کلید مینیاتوری را بر روی تابلو نصب کرد.
با کمک گرفتن از مشاورین شرکت سریر صنعت می توانید مناسب ترین کلید مینیاتوری را مطابق با کارکرد خود تهیه کنید.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١