به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

اسید سنج مایعات

اسید سنج مایعات

اسید سنج مایعات
اسید سنج مایعات یک وسیله کاربردی برای اندازه گیری مقدار اسیدی یا قلیایی بودن مایعاتی مانند: آب، الکل، آبمیوه، نوشابه های گازدار و شیر در آزمایشگاه های کنترل کیفیت می باشد. این دستگاه با توجه به نوع استفاده در اندازه های مختلف وجود دارد. که شرکت سریر صنعت با کیفیت ترین نوع این دستگاه ها را عرضه می کند.

انواع اسید سنج مایعات

از آنجا که دستگاه اسید سنج مایعات وظیفه اندازه گیری میزان اسیدی یا قلیایی بودن مایعات مختلف را به عهده دارد. Ph واژه ای است که در جهت تعریف میزان یون های معادل هیدروژن در محلول می ‌باشد که به همین علت به این دستگاهbها ph متر نیز گفته می شود.
اندازه گیری میزان اسیدی و قلیایی بودن مایعات در بسیاری از صنایع لازم و حیاتی می ‌باشد, مانند: صنعت غذایی، صنایع دارویی، صنایع کشاورزی، صنایع دامپروری، در تصفیه خانه ها و آزمایشگاه های صنعتی و آزمایشگاه های پزشکی و بسیاری از صنایع مختلف دیگر به اندازه گیری میزان اسید در آنها مورد اهمیت است به کار می رود.
انواع مختلفی از اسید سنج مایعات وجود دارد که به راحتی می توان توسط آنها میزان غلظت اسیدی یا قلیایی را مشخص کرد از جمله:

Ph متر پرتابل

این دستگاه با انرژی الکتریکی باطری کار می کند و مناسب برای آزمایشگاه و محیط های بیرون می باشد. پراب این دستگاه قابل تعویض است که این‌ دستگاه شامل یک پراب پلکسی گلاس و پراب شیشه‌ ای است.

Phمتر قلمی

جزء ارزان ترین و کوچکترین اسید سنج ها است که به نسبت سایز خود از دقت کمتری برخوردار می باشد.

Ph متر رومیزی

معمولاً در آزمایشگاه ها کاربرد گسترده دارند و با کمک یک آداپتور تغذیه از انرژی الکتریکی استفاده می کنند. این اسید سنج دارای دو نگهدارنده الکترود نیز می باشد.

Ph متر آنلاین

این نوع به صورت تابلو در صنایع مختلف کاربرد دارد و به شکل آنلاین مقدار ph را مشخص می کند و با کمک گرفتن از ترانس، قابلیت فرمان به شیرهای برقی را دارند.
اسید سنج مایعات

مشخصات اسید سنج مایعات

اسید سنج مایعات به آن ph متر نیز گفته می شود، به این دلیل نامگذاری می گردد که در واقع درصد اسیدیته و قلیایی بودن آب را ph می گوییم، درجه اسیدیته و یا قلیایی آب معمولاً بین صفر تا ۱۴ تغییر پیدا می‌ کند.
هر گاه این درجه عدد ۷ را نشان دهد به معنای خنثی بودن و نقطه مرز بین اسید و قلیا می باشد. هر چه از عدد هفت به سمت صفر حرکت کند، میزان اسید بیشتر و ph کاهش پیدا می ‌کند و هرچه از عدد ۷ به سمت ۱۴ حرکت کند یعنی میزان قلیا بیشتر و عدد ph بیشتر می شود.
با بررسی این نکته مهم درمی یابیم که دستگاه اسید سنج مایعات اهمیت زیادی در صنایع مختلف دارد.
برخی از مشخصات دستگاه اسید سنج عبارتند از:
یک الکترود مناسب برای اندازه گیری
پراب های شیشه‌ای و پلکسی گلاس
دارای وزن کاملاً سبک و کاربری آسان
توانایی کالیبراسیون در دو نقطه مجزا
دارای الکترودهای قابل تعویض با طول مناسب و ضخامت کم
شرکت سریر صنعت انواع مختلف اسید سنج مایعات را عرضه کرده و به همراه این دستگاه ها گارانتی و خدمات پس از فروش نیز ارائه می کند.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١