به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

خازن سنج

خازن سنج

خازن سنج
خازن سنج یک دستگاه ذخیره انرژی الکتریکی است که تقریباً به صورت همگانی در موارد مختلف مورد استفاده قرار می ‌گیرند‌. ظرفیت صفحات موازی در خازن ها با اندازه مساحت سطح صفحه رابطه مستقیم دارد. با کمک این دستگاه به راحتی می توان ظرفیت خازن ها را مشخص کرد. بهترین خازن سنج را از شرکت سریر صنعت تهیه کنید.

انواع خازن سنج

خازن یک قطعه الکترونیکی است که توانایی نگهداری انرژی الکتریکی در خود را دارد. میزان ذخیره انرژی در خازن با واحد فاراد مشخص می گردد. برای اندازه گیری ظرفیت خازن بر حسب فاراد و بررسی سلامت آن انواع تست خازن معمولاً به صورت اختصاصی در اندازه گیری ظرفیت خازن ها به کار برده می شوند.
فاراد یک واحد اندازه گیری ظرفیت است که مشخص کننده ظرفیت ‌های بالا است. اما برای واحدهای کوچکتر در خازن ها نیز از میکرو فاراد، نانو فاراد و پیکو فاراد که واحدهای کوچکتره فاراد هستند استفاده می گردد.
از آنجا که خازن یک دستگاه الکترونیکی پرکاربرد برای مهندسین برق و الکترونیک است این دستگاه را در مدل های مختلفی می توان در بازار پیدا کرد.
به طور کلی خازن ها را بر دو گونه تولید می‌ کنند، یک دسته از خازن ها به صورت اختصاصی برای اندازه گیری ظرفیت خازن به کار برده می شوند. که استفاده از این دستگاه فقط برای اندازه گیری در خازن ها است و برای هیچ کمیت الکتریکی دیگری نمی توان مورد استفاده قرار داد.
گروه دیگری از خازن ها وجود دارند که علاوه بر اندازه گیری ظرفیت خازن امکان اندازه گیری مولتی متر های مختلف دیگر را نیز دارد. لازم به ذکر است که دقت اندازه گیری در خازن سنج های اختصاصی بسیار بیشتر از مولتی متر ها می باشد.
نحوه اندازه گیری ظرفیت خازن به شکل مولتی متر می باشد، که به واسطه پراب های دستگاه و جایگاهی که بر روی آن در نظر گرفته شده اند خازن را به سازنده اتصال می دهند. این دستگاه دارای یک سلکتور تنظیم رنج اندازه گیری است، که توسط آن می توان اندازه گیری خازن را مشخص کرد.
به طور کلی برخی از مشخصات و ویژگی هایی که دستگاه خازن سنج دارد عبارتند از:
دارای نمایشگر دیجیتال برای نمایش ظرفیت خازن تا سه رقم اعشار
دارای اندازه گیری ظرفیت خازن در ۹ رنج و بازه
دقت بسیار بالا در اندازه گیری
دارای پیچ تنظیم نقطه صفر برای دستگاه
داشتن بدنه پلاستیکی به همراه یک پایه برای ایستاده نگه داشتن آن
به همراه داشتن باتری ۹ ولتی کتابی برای تغذیه دستگاه و قابلیت تعویض باتری
داشتن وزن کم و ابعاد کوچک برای جابجایی و حمل و نقل آسان
امکان محافظت از تخلیه شارژ خازن
با رعایت نکات مهم در هنگام خرید خازن سنج می‌ توانید یک خرید مناسب داشته باشید از جمله فاکتورهای مهمی که در هنگام خرید باید به آنها توجه کرد عبارتند از:
دقت در اندازه گیری خازن
قابلیت ترمینال ورودی مستقیم و ترمینال پراب ها
نمایشگر بزرگ برای مشخص کردن مقادیر با وضوح بیشتر
داشتن کلید قابل تنظیم نقطه صفر
برای خرید بهترین خازن سنج با استفاده از شرکت سریر صنعت می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید و از خدمات پس از فروش این شرکت نیز بهره مند گردید.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١