به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

ارت سنج عقربه ای

ارت سنج عقربه ای

ارت سنج عقربه ای
ارت سنج عقربه ای به یکی از لوازم ضروری برای سنجش و اطمینان از عملکرد درست سیستم چاه ارت می باشد. به نوعی می توان گفت که ارت سنج عقربه ای یک ابزار الکترونیکی است و وظیفه اندازه گیری مقاومت الکتریکی سیستم چاه ارت و همچنین مقاومت خاک را به عهده دارد. ارت سنج عقربه ای استاندارد را شرکت سریر صنعت عرضه می‌ کند.

ارت سنج عقربه ای چیست؟

ارت سنج عقربه ای در واقع دستگاه تست مقاومت زمین است که می ‌توانند به راحتی در بازده مگا و مقاومت زمین را مشخص کند. برای اندازه گیری مقاومت بین دو نقطه زمین در حدود ۵ یا ۱۰ مورد استفاده قرار می گیرد.
برای حفاظت از افراد و دستگاه‌ های مختلف در برابر اضافه ولتاژهای تولید شده که بدنه دستگاه ها از خود ساطع می کنند و همچنین ولتاژهای خطرناکی که توسط صاعقه و برخورد آن با دکل های مختلف به وجود می آید، از سیستم ارت سنج عقربه ای استفاده می نمایند.
البته از این دستگاه در تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی نیز استفاده های زیادی می کنند. به طور خلاصه می توان گفت که هدف از سیستم ارتینگ و استفاده از ارت سنج عقربه ای حفظ و سلامت تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، همچنین محافظت از ایمنی و جان انسان ‌ها و حذف ولتاژ های اضافی می باشد. همچنین این دستگاه به راحتی می تواند ولتاژ های ناخواسته که توسط صاعقه به وجود می‌ آید را نیز دفع کند.
قبل از استفاده از تجهیزات الکترونیکی باید از یک سیستم ارت سنج با اطمینان استفاده کرد زیرا صحیح بودن این سیستم می تواند اطمینان به مصرف کننده بدهد که هیچ گونه آسیبی به او و یا دستگاه وارد نمی شود.
از دستگاه ارت سنج عقربه ای به راحتی می توان برای اندازه گیری مقاومت الکترود و خاک نیز استفاده کرد که این کار با کمک دو میله کمکی که جزء متداول ترین روش های ارتینگ چاه است انجام می پذیرد.
محدوده اندازه گیری گسترده‌ ای از صفر تا ۱۱۵۰ را دارند.
روش اندازه گیری آن با کمک دو یا سه الکترود استاندارد است.
قابلیت اندازه گیری مقاومت چاه ارت از ۰ تا ۱۰۰۰ را دارا می باشد.
دارای یک صفحه نمایش عقربه ای است که تغییرات اندازه ها را بر روی آن مشخص می ‌کند.
دقت اندازه گیری در این دستگاه بسیار زیاد است.
کاربری این دستگاه بسیار آسان و راحت می باشد.
وزن سبک دستگاه موجب حمل و نقل راحت و استفاده بیشتر از دستگاه می شود.
ارت سنج عقربه ای

مشخصات فنی ارت سنج عقربه ای

با بررسی دقیق کارکرد دستگاه دریافتیم که استفاده از این دستگاه در موارد مختلفی لازم و ضروری می باشد. به همین جهت خوب است تا با برخی از مشخصات فنی به طور کامل آشنا شوید.
دستگاه ارت سنج عقربه ای در واقع از یک ژنراتور با محور دستی تشکیل شده که جریان چرخشی و یکسو کننده دو فاکتور اصلی در کارکرد یک ارت سنج عقربه ای هستند.
با بررسی مشخصات فنی ارت سنج عقربه ای در می یابیم که از این دستگاه در موارد مختلفی استفاده می شود که برخی از آن را به اختصار بیان می کنیم: تیرهای چراغ برق، پست های خیابانی، برج های مخابراتی، مخازن گاز، پالایشگاه ‌ها، اتاق های کنترل، سرورها، سیستم های صاعقه گیر ساختمان ها و کارخانجات
در صورتی که قصد تهیه آن را دارید می توانید با انتخاب شرکت سریر صنعت این دستگاه را در بالاترین سطح کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنید.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١