به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

مولتی متر عقربه ای

مولتی متر عقربه ای

مولتی متر عقربه ای
مولتی متر عقربه ای یا آنالوگ از یک صفحه با تعدادی خطوط و یک عقربه که قابلیت جابجایی روی خطوط را دارد، همچنین یک کلید سلکتوری و بخش ‌های مختلف دیگر تشکیل شده است. در واقع از این دستگاه برای اندازه گیری ولتاژ و جریان مدار ها استفاده می شود. شرکت سریر صنعت مولتی متر عقربه ای را با کیفیت خوب ارائه می کند.

طرز کار مولتی متر عقربه ای

مولتی متر عقربه ای یک ابزاری است که در صنعت الکترونیک برای اندازه گیری جریان و ولتاژ مقاومت مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار بر روی یک صفحه مدرج با کمک یک عقربه و پارامترهای مختلف دیگر حرکت می کند.
مهم ترین وظیفه ای که دستگاه مولتی متر عقربه ای دارد مشخص کردن مقدار مقاومت و مقدار ولتاژ متناوب و همچنین به ولتاژ مستقیم جریان است.
برای اینکه بتوانید با دستگاه مولتی متر عقربه ای به درستی کار کرده و از اندازه گیری های آن مطمئن باشید بهتر است تا با نحوه کارکرد این دستگاه آشنا شوید.
به طور مختصر در اینجا به نحوه کارکرد مولتی متر عقربه ای اشاره می کنیم بدین صورت که:
ابتدا کلید سلکتور اهم متر را بر روی کار گذاشته و دو فیش اهم متر را به هم اتصال می دهیم. دقت کنیم که عقرب باید حرکت کرده و روی عدد صفر قرار بگیرد در غیر این صورت پیچ‌ تنظیم صفر اهم متر را باید دوباره تنظیم کنید در صورتی که این پیچ تنظیم نشد نشان ‌دهنده ضعیف بودن باتری می باشد.
سپس دو فیش اهم متر را به دو سر مقاومت می زنیم، البته که دقت کنید که در هنگام اتصال هر دو دست به صورت همزمان به فیش ‌های اهم متر اتصال نداشته باشد درصورتی که عقربه در این زمان حرکت نکرد کلید آر را تغییر داده و بر روی r۱۰۰۰ قرار می دهیم.
باید به طور کامل به نحوه اتصال دو فیش مولتی متر برای اتصال به ابزارهای مختلف را مد نظر داشته باشید و حتما فیش ها را در بخش های مناسب قرار دهید تا به صورت دقیق اندازه مورد نظر را بتوانید بدست بیاورید.
در بعضی از دستگاه های مولتی متر عقربه ای کلید مثبت و منفی برای ولتاژ گیری عقربه ای وجود دارد. درصورتی که عقربه در جهت های مخالف حرکت کرد به جای تغییر فیش ها به راحتی بتوان این کلید را تغییر حالت داد.
پس از اتصال درست فیش ها با استفاده از کلید سلکتور یا سوئیچ می توان عملیات ‌های مختلف بین ولت و آمپر را مشخص کرده و آنها را با یکدیگر مقایسه کرد. هر کدام از این عملیات ها دارای رنگ خاصی هستند که می توانید با بررسی آنها مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید.

با توجه به موارد استفاده و کاربرد گسترده ای که مولتی متر عقربه ای دارد بهتر است تا این دستگاه را از مراکز معتبر تهیه نمایید تا ضمن خرید دستگاه با کیفیت بالا به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش توسط کارشناسان ماهر و زبده با نحوه کارکرد این دستگاه ها نیز به راحتی آشنا شوید و در صورت بروز مشکل از حمایت این مراکز مطمئن باشید.
شرکت سریر صنعت یکی از مراکز معتبری است که انواع دستگاه مولتی متر را با کیفیت بالا عرضه می کند و در صورت لزوم در هنگام خرید نحوه کارکرد این دستگاه را آموزش می دهد.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١