به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

رطوبت سنج محیطی

رطوبت سنج محیطی

رطوبت سنج محیطی
رطوبت سنج محیطی با کمک گرفتن از یک ترمیستور قادر است تا دمای محیط را به راحتی اندازه بگیرد. همچنین با استفاده از سنسورهای رطوبتی به صورت خارجی امکان اندازه گیری میزان رطوبت را دارند. برخی از این دستگاه ها مجهز به سیستم هشدار رطوبت حداکثر و حداقل هستند. بهترین و با کیفیت ترین رطوبت سنج محیطی را شرکت سریر صنعت ارائه می کند.

انواع رطوبت سنج محیطی

خوب است قبل از بررسی رطوبت سنج محیطی بدانیم که رطوبت چیست؟
به مقدار بخار موجود آب در اتمسفر هوا رطوبت گفته می شود. هوای اطراف ما مخلوطی از گازهای اتمسفری است که از ترکیب هوای خشک و بخار آب تشکیل شده است. میزان رطوبت موجود در هوا را می توان با کمک انواع دستگاه های رطوبت سنج اندازه گرفت. انواع رطوبت موجود در هوا بر اساس نسبیت و مطلق بودن مشخص می شود.
به اندازه گیری رطوبت هوا با کمک دستگاه رطوبت سنج محیطی اندازه گیری مستقیم گفته می شود که این نوع اندازه گیری با حساسیت های زیادی صورت گرفته و پارامترهای تغییر رطوبت مانند طول و مقاومت سطح می توانند تاثیر گذار باشند.
به طور کلی دو نوع رطوبت سنج برای اندازه گیری میزان رطوبت نسبی هوا وجود دارد که با کمک آن می توان به طور دقیق اندازه گیری ها را انجام داد از جمله:

1. رطوبت سنج چرخان

این رطوبت سنج از دو دماسنج ساخته شده که مخزن آنها با فیتیله قابلیت رسانایی آب دارد، پوشش یافته است و به عنوان دماسنج تر مورد استفاده قرار می گیرد. مجهز به دسته ای است که می‌توان آن را حول محور بازو به حرکت در آورد و بدین ترتیب تهویه لازم در سطح مخزن ها که بخش های حساس دماسنج هستند تامین می شود.

2. رطوبت سنج آسمن

تفاوت عمده این رطوبت سنج با رطوبت سنج چرخان در این است که نوع مکش جریان هوا با کمک یک بادبزن که پس از روشن شدن عمل می کند، تامین می شود. علاوه بر این رطوبت سنج آسمن فیتیله به روش دستی مرطوب می‌ شود و مخزن آب وجود ندارد. فن موجود در این رطوبت سنج جریان هوا را به صورت یکنواخت در سطح دماسنج ها تامین می نماید.
نکته مهمی که در تولید رطوبت سنج ها باید به آن دقت شود این است که هر دو دماسنج مورد استفاده باید از یک نوع و یک اندازه و حتی ساخت یک شرکت باشند. همچنین در رطوبت سنج آسمن باید دقت شود که هواکش مربوطه حرکتی یکنواخت داشته باشد و تهویه ها را در حد مناسب انجام دهد که این تهویه مناسب با سرعت گردش یکنواخت و کافی امکان پذیر است.
با توجه به نحوه کارکرد رطوبت سنج ها انواع مختلفی از آن تولید شده اند که برخی از آن را به اختصار بیان می کنیم:
رطوبت سنج غلات مناسب برای سیلوها
رطوبت سنج سوزنی و میله ای مناسب برای مصالح ساختمانی
رطوبت سنج مناسب جامدات
رطوبت سنج دیواری و رومیزی
رطوبت سنج مولتی فانکشن برای اندازه گیری دما فشار و رطوبت در محیط های مهندسی
مجموعه بزرگ سریر صنعت با عرضه انواع رطوبت سنج محیطی با ارزان ترین قیمت ممکن با توجه به کیفیت بالای محصولات در بازار تلاش می کند تا بازارهای ایران و جهان را در اختیار بگیرد. برای خرید انواع رطوبت سنج محیطی همین حالا با کارشناسان بخش فروش این شرکت ارتباط برقرار نمایید.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١