به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

رطوبت سنج خاک

رطوبت سنج خاک

رطوبت سنج خاک
دستگاه رطوبت سنج خاک وظیفه اندازه گیری نقطه ای رطوبت زمین تا عمق یک متر را به خوبی مشخص می کند و همچنین علاوه بر اندازه رطوبت اندازه دما را نیز با رزولیشن دقیق و دقت مثبت ۵ انجام می دهد. بهترین نوع رطوبت سنج خاک را شرکت سریر صنعت عرضه می‌ کند.

مشخصات رطوبت سنج خاک

در واقع رطوبت سنج یک دستگاه دیجیتال است که برای مشخص کردن رطوبت خاک تر و خشک و میزان آب داخل خاک مورد استفاده قرار می گیرد.
رطوبت سنج در دو مدل عقربه ای و دیجیتال وجود دارد که هر دو مدل قابلیت اندازه گیری رطوبت خاک، قابلیت اندازه گیری ph متر خاک و همچنین قابلیت اندازه گیری دمای خاک را نیز دارند. البته قابلیت اندازه گیری شدت نور خورشید در دستگاه های مختلف وجود دارد.
معمولاً آب، املاح و مواد معدنی موجود در خاک را در خود حل کرده و به عنوان یک محلول مغذی مهم برای گیاهان می باشد، سیستم موجود بر روی رطوبت سنج خاک بسیار هوشمند است که قابلیت تشخیص رطوبت انواع خاک های باغبانی و کشاورزی را دارد.
با فرو کردن میله این دستگاه به درون خاک از طریق ال سی دی موجود بر روی آن به راحتی می توان تمامی عوامل مورد نظر را اندازه گیری کرد. منبع انرژی این دستگاه یک عدد باطری کتابی است که قابل تعویض می باشد.
قابلیت جابجایی رطوبت سنج موجب شده تا نحوه کارکرد این دستگاه به آسانی انجام شود و وجود میله هایی که به راحتی در خاک فرو می ‌رود و دیگر نیاز به کندن خاک در عمق های زیاد نیست موجب شده تا علاقه به تهیه این دستگاه ها بیشتر شود.
انواع مختلفی از دستگاه های رطوبت سنج وجود دارد که هر کدام با توجه به نحوه ساخت و دقت در اندازه گیری مشخص می شوند. در اینجا به طور کلی با مشخصات رطوبت سنج آشنا می شویم از جمله:
حساسیت رطوبت سنج از طریق پتانسیومتر آبی رنگ موجود بر روی برد کاملا قابل تنظیم می باشد.
ولتاژ لازم برای انجام عملیات‌ های رطوبت سنج بین سه و سه دهم تا ۵ ولت است.
رطوبت سنج ها دارای خروجی های دیجیتال و آنالوگ هستند.
دارای اندازه کوچکی هست و به دلیل طراحی فیزیکی خاص به راحتی قابلیت نصب دارد.
از یک صفحه نمایش ال ای دی برخوردار است که تمامی عملکردهای دستگاه بر روی آن نمایش داده می شود.
دارای خروجی دیجیتال صفر و یک و همچنین خروجی آنالوگ صفر تا ۴ ولت است.
نحوه استفاده و کارکرد دستگاه رطوبت سنج بدین صورت است که ماژول میزان معینی از رطوبت را تشخیص می دهد و خروجی وید، یک و در غیر اینصورت مقدار ۰ را مشخص می کند.
خروجی دیجیتال می تواند مستقیماً به برد آردوینو متصل شود و به عنوان یک سیستم هشدار عمل کند. در فروشگاه ها و گلخانه ها موجب روشن شدن پمپ یا شیر آب الکترونیک گردد.
می دانید که کاربرد گسترده رطوبت سنج در گلخانه های هوشمند، سیستم های آبیاری خودکار زمین ها و کشاورزی های بزرگ و همچنین آبیاری های هوشمند گلدان های آپارتمانی می باشد.
بهترین و پیشرفته ترین دستگاه های رطوبت سنج را با نحوه آموزش کارکرد این دستگاه از شرکت سریر صنعت بخواهید.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١