به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

انواع ترموکوپل

انواع ترموکوپل

انواع ترموکوپل
ترموکوپل یک سنسور دمایی است که در انواع مختلف وجود دارد. همه تیپ های ترموکوپل ها بر اساس نوع فلزی که در آنها به کار رفته در سنسور ترموکوپل برای اندازه گیری رنج های دمایی مختلف تقسیم بندی شده اند، که هر کدام رنگ خاصی را پوشش می‌ دهند. تنوع بالای ترموکوپل را در شرکت سریر صنعت پیدا کنید.

ترموکوپل چیست؟

ترموکوپل یکی از پرمصرف ترین سنسورهای دمایی است که در صنعت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. این وسیله جزء سنسور های تماسی در اندازه گیری دما است و قابل هستند که رنج دمایی وسیعی را با توجه به تنوع بالای سنسورها مشخص کند و در بین تنوع بالای سنسورهای مختلف جزء دقیق ترین ها در اندازه گیری دمایی تماسی می باشد.
یکی از دلایل محبوبیت این سنسور سرعت پاسخ دادن آن در شرایط تغییرات دمایی است. اما به طور کلی ساختار ترموکوپل به این صورت است که دو فلز ناهمجنس را در نقطه‌ ای به هم کوبل کرده که با ایجاد حرارت در این نقطه بارهای الکتریکی داخل این دو فلز یا آلیاژ ناهم جنس به حرکت در می آیند و در سر آزاد این فلز ها ولتاژ در حد میلی ولت ایجاد می کند.
این رویداد را ترموالکتریک معرفی می نمایند. نکته مهم این است که این مقدار جابجایی بار در فلزها ارتباط مستقیم به جنس فلز به کار برده شده دارد و همچنین در صورتی که تمامی اتصالات به صورت استاندارد انتخاب شود می توان میزان ولتاژ که بر حسب دما مشخص می کند را دقیق دانست.
از کاربردهای مهم ترموکوپل استفاده در کوره های حرارتی، اجاق گاز، آبگرمکن، گرم کن های صنعتی و تمامی مخازنی که نیاز است حرارت آنها اندازه گیری شود، زیرا وظیفه ترموکوپل تنظیم و کنترل کردن حرارت می باشد.

معرفی انواع مختلف ترموکوپل

انواع مختلف ترموکوپل را بر اساس نوع فلزی که در آن مورد استفاده قرار گرفته است تیپ بندی می‌ کنند هر فلز توانایی تحمل و اندازه گیری رنج خاصی از دما را دارد.
در اینجا برخی از انواع ترموکوپل را که بیشترین موارد استفاده و کاربرد دارند مورد بررسی قرار می دهیم از جمله:

ترموکوپل تیپ J

این تیپ ترموکوپل از آلیاژ آهن و مس به همراه مقداری نیکل ساخته شده است، شرایط دمایی بین منهای ۱۸۰ تا مثبت ۷۵۰ سانتیگراد را می تواند اندازه بگیرد. به دلیل اکسید شدن آهن بیشترین موارد استفاده از این ترموکوپل در صنایع تزریق پلاستیک می باشد.

ترموکوپل تیپ E

سنسورهای دمایی به کار رفته شده در این ترموکوپل از دو فلز مس و کروم می باشد. که توانایی اندازه‌گیری محدوده دمایی منهای ۴۰ درجه تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد را دارند. این تیپ ترموکوپل حساسیت بالایی در موارد استفاده دارد و حسگر آن بدون روکش می باشد. بیشترین مورد استفاده و کاربرد این ترموکوپل در کاربردهای خلا و موارد حساس است.

ترموکوپل تیپ K

سنسورهای به کار رفته شده در این ترموکوپل از دو فلز ناهمنام کرومل و آلومل که هر کدام از ترکیب دو فلز دیگر تشکیل شده اند. به یکی از پرکاربردترین نوع ترموکوبل ها تبدیل شده و رنج عملکردی آن بین ۲۵۰ درجه تا ۱۳۰۰ درجه می باشد. این ترموکوپل ضد اکسیداسیون است و بیشترین مورد استفاده از آن در کوره های خاص می باشد و اغلب در مواردی که دماهای بالا دارند از این ترموکوپل استفاده می کنند.

ترموکوپل تیپ T

این ترموکوپل از فلز مس و آلیاژ کنستانتان ساخته شده است. رنج عملکردی این ترموکوپل بین منهای ۲۵۰ تا ۴۰۰ درجه سانتیگراد می باشد. تقریباً ارزان قیمت است و در برابر رطوبت مقاومت خوبی دارد. در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.
انواع مختلف ترموکوپل را در بالاترین سطح کیفیتی و مناسب ترین قیمت ممکن از شرکت سریر صنعت می توانید تهیه کنید.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١