به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

کابل زره دار

کابل زره دار

کابل زره دار
کابل زره دار یکی از انواع مختلف کابل های افشان است که دارای یک لایه زره می باشد. این لایه اضافی یا همان زره در برابر فشار، ضربه، جویدگی و سایر آسیب های احتمالی از کابل محافظت می کند. شرکت سریر صنعت توانسته بهترین کیفیت و قیمت از انواع کابل زرده دار را به دست تمامی مشتریان خود برساند.

معرفی کابل های زره دار

کابل زره دار (آرموردار) از دسته کابل های افشان می باشد که یک لایه برای افزایش استحکام مکانیکی کابل در آن به کار رفته است.
این لایه می تواند از جنس مفتول، فولاد گالوانیزه، آلومینیم یا ... باشد که در برابر فشارها و ضربه های مکانیکی خارجی از کابل حفاظت به عمل می آورد.
در بازار جهانی کابل زره دار با عنوان اختصاری SWA شناخته می شود.
اجزای تشکیل دهنده کابل زره دار یا ساختار آن به ترتیب از داخل به بیرون عبارتند از:
هادی کابل
لایه نیمه هادی یک
عایق
لایه نیمه هادی دو
لایه فلزی
لایه داخلی
زره
لایه خارجی
از مهم ترین ویژگی های کابل زره دار داشتن قدرت رسانایی بسیار بالا است.
استفاده از هادی قوی و درست در کابل های زره دار، آن جایی اهمیت پیدا می کند که ممکن است در موقع فشار بالای برق، سیم های مسی درون کابل زودتر داغ شوند و کابل زره دار خاصیت خود را از دست بدهد.
لازم به ذکر است که کابل های زره دار مانند اغلب کابل ها، از عایق PVC پوشیده شده اند، چرا که PVC در برابر آب و سایر موارد الکتریکی مقاوم بوده و به خوبی عمل می کند.
کابل زره دار دو نوع فشار ضعیف و فشار قوی دارد. در کابل زره دار فشار ضعیف، فلز هادی آن مس مفتول است و در کابل زره دار فشار قوی، فلز هادی آن آلومینیم می باشد.

کاربردهای کابل زره دار


همانطور که گفته شد کابل های زره دار یک لایه اضافی نسبت به سایر کابل ها دارند که این لایه از بروز صدمات احتمالی به کابل مانند ساییدگی یا قطع جلوگیری کرده و سلامت فیزیکی آن را تضمین می کند.
در واقع می توان گفت که مقاومت و استحکام بالای کابل زره دار باعث شده است تا کاربردهای زیادی داشته باشد.
کابل زره دار عمدتاً در محل های رفت و آمد وسایل نقلیه سنگین به کار می رود، همچنین در جاهایی که جانوران جونده وجود دارند و باعث ایجاد اختلال در کارکرد کابل می شوند، استفاده از کابل زره دار ضروری است.
بیشترین کاربرد کابل های زره دار برای فشار بیش از 1 کیلو ولت در زیر سطح زمین است.
شرکت سریر صنعت به عنوان بزرگ ترین مرکز تخصصی تولید و عرضه انواع کابل زره دار، با چندین سال سابقه درخشان در این زمینه فعالیت دارد. این شرکت همواره در تلاش است تا در زمینه عرضه کابل زره دار، از سایر رقبا پیشی بگیرد و بهترین کیفیت کابل را به بازار ارائه کند.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١