به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

کابل تخت

کابل تخت

کابل تخت
کابل تخت یکی از انواع کابل های افشان می باشد که به صورت مسطح طراحی شده و از چندین سیم مسی موازی تشکیل شده است. مزیت عمده این نوع کابل انعطاف پذیری بالای آن است که باعث شده در فضاهای کوچک مانند آسانسور، جرثقیل، نقاله و ... بسیار کاربردی باشد.

بررسی مشخصات کابل تخت

امروزه با توسعه فناوری انرژی مورد نیاز اکثر دستگاه ها با برق تأمین می شود. اگر به اطراف خود نگاه کنید، خواهید دید که محیط پیرامون ما پر است از سیم و کابل، از درون منزل گرفته تا خیابان ها، ماشین ها و حتی خارج از شهر.
سیم و کابل برق دو مورد از مهم ترین تجهیزات در سیستم های الکتریکی هستند. سیم از یک هادی الکتریکی تک ساخته شده، در حالی که کابل دسته ای از سیم های چندگانه است که درون یک پوسته قرار گرفته اند. به طور کلی وظیفه اصلی سیم و کابل حمل جریان الکتریکی از یک نقطه به نقطه دیگر است.
در این مقاله به بررسی کابل تخت، ویژگی ها و کاربرد آن می پردازیم، پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
کابل ها انواع مختلفی دارند که هرکدام با توجه به سیم های به کار رفته درون خود و خصوصیاتی که دارند، در محل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.
یکی از انواع کابل ها، کابل های افشان هستند. این کابل ها تشکیل شده از سیم های مسی آنیل شده یا بدون آنیل می باشند که معمولاً با عایق پلاستیکی پوشیده شده اند.
کابل افشان از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته کابل گرد و کابل تخت تقسیم بندی می شود که این دو تفاوت هایی با یکدیگر دارند.
کابل تخت یا کلافی از رشته سیم ها مسی که به طور موازی در کنار هم چیده شده اند، تشکیل شده است و به دلیل طراحی صاف و مسطحی که دارد از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار بوده و نسبت به کابل گرد پرکاربردتر می باشد.
سایر ویژگی های منحصر به فرد کابل تخت عبارتند از:
وزن سبک و اشغال فضای بسیار کم
طول عمر فوق العاده
قابلیت خم شدن و برگشت پذیری به حالت اولیه
مقاوم در برابر کشیده شدن بدون ایجاد صدمه به کابل
عدم گرم شدن کابل
توزیع یکنواخت فشار و بار در کل کابل
ظرفیت بالای حمل جریان
انتقال سیگنال با حداکثر سرعت

کاربردهای کابل تخت

همانطور که متوجه شدید کابل تخت به واسطه طراحی بی نظیری که دارد، از کارایی فوق العاده ای برخوردار است. کابل تخت به خاطر انعطاف پذیری بالایی که دارد در مکان هایی که فضا کوچک است بسیار کاربردی می باشد.
به طور کلی از کابل تخت در موارد زیر استفاده می شود:
سیستم کنترل آسانسور توسط سیگنال های داده شده کاربر
سیستم های نقاله
برق رسانی به جرثقیل های سقفی، بازویی، دروازه ای و ضد انفجار
لازم به ذکر است که کابل های تخت در سطح مقطع های مختلف و با تعداد رشته سیم های متنوع تولید شده و به فروش می رسند. شرکت سریر صنعت انواع مختلف کابل تخت را با بهترین متریال ها و به روزترین تکنولوژی روز دنیا تولید و روانه بازار می کند.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١