ترمو متر تماسی

ترمو متر تماسی به عنوان یک حرارت سنج دقیق و قابل حمل مورد استفاده قرار می گیرد. از این ترمو مترها همزمان می توان دمای چندین محیط یا جسم را اندازه گیری کرد و با توجه به نوع رابطی که به آنها متصل می شود، در انواع مختلف وجود دارد. بهترین نوع ترمو متر تماسی را شرکت سریر صنعت عرضه می کند.

ترمو متر تماسی چیست؟

ترمو متر تماسی یکی از ابزار آلات اندازه گیری و حرارت سنج است که جهت سنجش دقیق دما از آن استفاده می کنند. از آنجا که این دستگاه قابلیت حمل راحت تری دارد و به نوع نیاز می توان از ترمو متر تماسی با سنسور های مختلف استفاده کرد.که در ترمو مترها قرار دارد توانایی سنجش دما در بازه خاصی را به وجود می آورد.
خوب است بدانید که یک ترمو متر تماسی همزمان می توانند به چندین سنسور متصل شده و دمای چند محیط را همزمان اندازه گیری کند. برخی از حرارت سنج های تماسی قابلیت اندازه گیری دما به روش غیر تماسی را نیز دارا می باشند.
همان طور که اشاره کردیم ترمومتر تماسی با توجه به نوع ترموکوبل مورد استفاده در آن به چندین دسته و گروه تقسیم می شود که هر کدام را بر اساس نوع فلز به کار برده شده در ترموکوپل تیپ های مختلفی معرفی می کنند از جمله ترمو متر تیپN, K, E, T, S که هر کدام دارای حداقل خطا می باشند.
از انواع مختلف ترمو متر در بخش‌ های گوناگون صنایع استفاده می کنند که برخی از آن را مورد بررسی قرار می دهیم.
ترمو متر دماسنج جیوه ای بهترین وسیله برای استفاده در موارد پزشکی است و بازه دقت اندازه گیری آن مثبت و منفی یک دهم درجه سانتی‌گراد است.
ترمو متر ترموکوپلی یک نوع تماسی است، که با دو رشته سیم هادی نازک مانند مس و آهن تشکیل می شود و موارد استفاده آن در صنایع مختلف می باشد.
با توجه به تنوع بالای ترمو متر هر کجا که لازم باشند اندازه گیری دما به صورت کاملاً دقیق انجام بگیرد از ترمومتر های تماسی که قابل حمل هستند استفاده می کنند.

کاربردهای ترمو متر تماسی

با توجه به پیشرفت های علم و تکنولوژی و تولید ابزارهای خاص انجام بسیاری از کارها راحت‌ تر شده است و با اندازه گیری دقیق دما به راحتی می توان کارهای مختلف را انجام داد.
در اینجا به برخی از موارد کاربرد ترمومتر تماسی اشاره می‌ کنیم از جمله:
• نظارت دقیق بر روی موتور ها یا بارگذاری آنها
• استفاده در سیستم های تهویه مطبوع هوا
• بررسی سیستم های اتوماتیک به صورت دقیق و دوره‌ ای
• در فرآیندهای آماده سازی غذا
• شناسایی نقاط اتلاف انرژی و عایق بندی ضعیف
• تشخیص خطاهای الکتریکی و لوله کشی ها
• مورد استفاده در آزمایشگاه ها و انبارها
• توان تشخیص و شناسایی مشکلات پنهان
یکی از موارد استفاده و کاربرد ترمو متر تماسی با انواع پروب های استنلس استیل ضد آب و نوک تیز با طول های مختلف در صنایع غذایی می باشد که به دلیل قابلیت نمایش دما و دقت بالا بیشترین موارد استفاده را دارد.
از شرکت سریر صنعت می توانید انواع مختلف ترمو متر تماسی را در بالاترین سطح کیفیت و به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش این محصول را با قیمت مناسب تهیه کنید.