به دنبال چه هستید؟

برچسب های محبوب

ترمومتر تماسی

ترمومتر تماسی

ترمومتر تماسی
ترمومتر تماسی به عنوان یک حرارت سنج دقیق و قابل حمل مورد استفاده قرار می گیرد. از این ترمو مترها همزمان می توان دمای چندین محیط یا جسم را اندازه گیری کرد و با توجه به نوع رابطی که به آنها متصل می شود، در انواع مختلف وجود دارد. بهترین نوع ترمومتر تماسی را شرکت سریر صنعت عرضه می کند.

ترمو متر تماسی چیست؟

ترمومتر تماسی یکی از ابزار آلات اندازه گیری و حرارت سنج است که جهت سنجش دقیق دما از آن استفاده می کنند. از آنجا که این دستگاه قابلیت حمل راحت تری دارد و به نوع نیاز می توان از ترمو متر تماسی با سنسور های مختلف استفاده کرد.که در ترمومترها قرار دارد توانایی سنجش دما در بازه خاصی را به وجود می آورد.
خوب است بدانید که یک ترمومتر تماسی همزمان می توانند به چندین سنسور متصل شده و دمای چند محیط را همزمان اندازه گیری کند. برخی از حرارت سنج های تماسی قابلیت اندازه گیری دما به روش غیر تماسی را نیز دارا می باشند.
همان طور که اشاره کردیم ترمومتر تماسی با توجه به نوع ترموکوبل مورد استفاده در آن به چندین دسته و گروه تقسیم می شود که هر کدام را بر اساس نوع فلز به کار برده شده در ترموکوپل تیپ های مختلفی معرفی می کنند از جمله ترمو متر تیپN, K, E, T, S که هر کدام دارای حداقل خطا می باشند.
از انواع مختلف ترمومتر در بخش‌ های گوناگون صنایع استفاده می کنند که برخی از آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

ترمو متر دماسنج جیوه ای

بهترین وسیله برای استفاده در موارد پزشکی است و بازه دقت اندازه گیری آن مثبت و منفی یک دهم درجه سانتی‌گراد است.

ترمومتر ترموکوپلی

یک نوع تماسی است، که با دو رشته سیم هادی نازک مانند مس و آهن تشکیل می شود و موارد استفاده آن در صنایع مختلف می باشد.
با توجه به تنوع بالای ترمو متر هر کجا که لازم باشند اندازه گیری دما به صورت کاملاً دقیق انجام بگیرد از ترمومتر های تماسی که قابل حمل هستند استفاده می کنند.
ترمومتر تماسی

کاربردهای ترمو متر تماسی

با توجه به پیشرفت های علم و تکنولوژی و تولید ابزارهای خاص انجام بسیاری از کارها راحت‌ تر شده است و با اندازه گیری دقیق دما به راحتی می توان کارهای مختلف را انجام داد.
در اینجا به برخی از موارد کاربرد ترمومتر تماسی اشاره می‌ کنیم از جمله:
نظارت دقیق بر روی موتور ها یا بارگذاری آنها
استفاده در سیستم های تهویه مطبوع هوا
بررسی سیستم های اتوماتیک به صورت دقیق و دوره‌ ای
در فرآیندهای آماده سازی غذا
شناسایی نقاط اتلاف انرژی و عایق بندی ضعیف
تشخیص خطاهای الکتریکی و لوله کشی ها
مورد استفاده در آزمایشگاه ها و انبارها
توان تشخیص و شناسایی مشکلات پنهان
یکی از موارد استفاده و کاربرد ترمومتر تماسی با انواع پروب های استنلس استیل ضد آب و نوک تیز با طول های مختلف در صنایع غذایی می باشد که به دلیل قابلیت نمایش دما و دقت بالا بیشترین موارد استفاده را دارد.
از شرکت سریر صنعت می توانید انواع مختلف ترمومتر تماسی را در بالاترین سطح کیفیت و به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش این محصول را با قیمت مناسب تهیه کنید.

سریر صنعت سام

شرکت سریر صنعت سام با 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش و تامین لوازم برق صنعتی و نفت و گاز و پتروشیمی و ساختمانی در حال فعالیت می باشد. هدف این مجموعه ارائه محصولات با کیفیت بالا، متنوع مطابق نیاز مشتریان و همچنین همگام با دانش روز دنیا می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این شرکت اصلی و دارای گارانتی و ضمانت می باشد.

محصولات سریر صنعت

برق صنعتی
سیم و کابل
ابزار دقیق
لوله و اتصالات برق
لاله زار شمالی انتهای لاله زار کوچه گل پرور ساختمان ثمین پلاک ١٤ واحد ٢١